22:39 / 23-07-2021
İnsanlığın zirvəsi.
12:59 / 30-06-2021
93 yaşlı qadın intihar etdi
09:13 / 29-06-2021
Bakı-Qazax yolunda faciə
17:31 / 28-06-2021
Avtobus bazara girdi
17:14 / 28-06-2021
33 yaşlı kişi intihar etdi
15:20 / 28-06-2021
Binədə salfetka sexi yanır
"Qalatasaray"ın ÇL-dəki rəqibi bilindi

"Qalatasaray"ın ÇL-dəki rəqibi bilindi

Bu gün Çempionlar Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

“Kanal1.az” xəbər verir ki, təmsilçimiz "Neftçi" ilk mərhələdə Tbilisi "Dinamo"sunu keçsə, 2-ci raundda Yunanıstanın "Olimpiakos" klubu ilə qarşılaşacaq.

Türkiyənin bu turnirdəki təmsilçilərindən olan "Qalatasaray"ın da rəqibi müəyyənləşib. İstanbul klubu püşkatma zamanı Liqa yolunda səpələnməmişlər sırasında olub. "Sarı-qırmızılar" bu mərhələdə Niderlandın PSV klubuna rəqib olub.

Çempionlar Liqası, 2-ci təsnifat mərhələsi

Çempionlar Yolu

"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) / "Valür" (İslandiya) cütünün qalibi - "Omoniya" (Kipr)

"Slovan" (Bratislava, Slovakiya) / "Şemrok Rovers" (İrlandiya) cütünün qalibi - "Yanq Boyz" (İsveçrə)

"Bude Qlimt" (Norveç) / "Legiya"(Polşa) cütünün qalibi - "Flora" (Estoniya) / "Hamrun Spartans" (Malta) cütünün qalibi

"Konnas-Ki Nomads" (Uels) / "Alaşkert"(Ermənistan) cütünün qalibi - "Teuta" (Albaiya)/"Şerif" (Moldova) cütünün qalibi

"Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan) / "Neftçi" (Azərbaycan) cütünün qalibi

"Makkabi" (Hayfa, İsrail) / "Kayrat" (Qazaxıstan) cütünün qalibi - "Srvena Zvezda" (Serbiya)

"Fola Eş" (Lüksemburq) / "Linkoln" (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - ÇFR (Rumıniya) / "Borars" (Banya-Luka, Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi "Malmö" (İsveç) / "Riqa" (Latviya) cütünün qalibi - HİK (Helsinki, Finlandiya) / "Buduçnost" (Monteneqro) cütünün qalibi

"Ferentsvaroş" (Macarıstan) / İlkin mərhələdə qələbə qazanan komanda cütünün qalibi - "Jalgiris" (Litva) / "Linfild" (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi

"Şkendiya" (Şimali Makedoniya) / "Mura" (Sloveniya) cütünün qalibi - "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) / "Şaxtyor" (Soliqorsk, Belarus) cütünün qalibi

Qeyri-çempionlar

"Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Sparta" (Praqa, Çexiya)

"Seltik" (Şotlandiya) - "Midtüllann" (Danimarka)

PSV (Niderland) - "Qalatasaray" (Türkiyə)
Qeyd edək ki, 2-ci təsnifat mərhələsinin oyunları 20-21 və 27-28 iyul tarixlərində keçirləcək.

Tarix: 16-06-2021, 20:45


Bölməyə aid digər xəbərlər